Posunout

CO JE SUV?

Zkratka SUV znamená sportovní užitkové vozidlo.

Tyto auta mají své kořeny v jednodušších terénních automobilech, které byly doménou venkovských motoristů. Jejich popularita začala růst v devadesátých letech minulého století, kdy se měnily na stále sofistikovanější vozidla. SUV jsou vyšší než konvenční auta a výše namontované sedadlo poskytuje lepší výhled z vozu a přehled v provozu. SUV jsou běžně vybaveny pneumatikami s hlubším profilem a více odpruženými pneumatikami, a proto poskytují pohodlnou jízdu na dnešních často poškozených a hrbolatých cestách. Kromě toho jejich styl karoserie kombi poskytuje dostatek místa, díky čemuž jsou ideální jako rodinné vozy.

Vše, co potřebujete vědět o výběru SUV

Stále máte pochybnosti?

Mají všechny SUV pohon všech kol?

SUV značky Honda vám nabízejí na výběr. Například Honda HR-V má pohon předních kol. To znamená, že máte výhodu trakce oproti rozložení pohonu zadních kol, aniž by to mělo za následek zvýšení hmotnosti, jako je tomu u pohonu všech čtyř kol. V případě malých SUV, podobně jako je HR-V, má tato konfigurace velký smysl.  Ve větších CR-V nabízí tato řada varianty pohonu předních kol a pohonu všech kol (AWD). Nové modely CR-V s pohonem všech kol jsou vybaveny naším novým inteligentním řídicím systémem, který v případě potřeby používá přesnou velikost točivého momentu na poháněná kola, aby se zabránilo plýtvání energií.

Jezdí se s vozem SUV dobře?

Ano, SUV Honda jsou rafinované, citlivé a příjemné. Na dlouhé cestě zjistíte, že jejich pokroková technologie vám poskytuje vysoce efektivní, hladký a pohodlný pohon. Pokud však budete mít náladu, zjistíte, že poskytují i odměňující zážitek z jízdy. Zde doporučujeme hlavně přeplňovaný HR-V Sport, naše nejsportovnější SUV vůbec. 

Parkují se SUV snadno?

Ano. Řidiči Honda SUV mají díky zvýšené poloze při řízení a velké prosklené ploše vynikající výhled na okolí. Další pomocí je moderní technologie ve formě předních a zadních parkovacích senzorů a volitelná multifunkční zadní parkovací kamera.

Jak bezpečné jsou vozy typu SUV?

Velmi. HR-V a CR-V byly navrženy tak, aby poskytovaly řidičům a cestujícím vynikající úroveň aktivní a pasivní bezpečnosti. Podobně jako při každém novém modelu Honda, i ony získali nejvyšší pětihvězdičkové hodnocení v nezávislých testech Euro NCAP a jsou vybaveny funkcí Honda Sensing – naším balíkem pokročilé technologie asistence řidiči.